هفته مسئولان حافظ ناظری شهرام ناظری تور کنسرت ناگفته

هفته: مسئولان حافظ ناظری شهرام ناظری تور کنسرت ناگفته شهرام ناظری حافظ ناظری تبریز سالن کنسرت

گت بلاگز اخبار اجتماعی آنها درس و مشق می‌خواهند چه کار؟ , هیس

دقیقا یک هفته پیش بود که خبر رسید جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان پلمپ شد. در پاسگاه نعمت آباد؛ جایی که کودکان کار فارغ از هر آنچه در اجتماع اتفاق می افتد یک

آنها درس و مشق می‌خواهند چه کار؟ , هیس

هیس؛ آنها درس و مشق می خواهند چه کار؟

عبارات مهم : آموزش

یک هفته پیش گفته شد که محل جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان پلمپ شد.

دقیقا یک هفته پیش بود که خبر رسید جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان پلمپ شد. در پاسگاه نعمت آباد؛ جایی که کودکان کار فارغ از هر آنچه در اجتماع اتفاق می افتد یک روزشان را خالی می کردند تا به درس و مشق ارزش برسند. همان هایی که در سایر روزها محرومند و اگر زیر چرخ اقتصادی له نشوند خانواده هایشان نمی توانند گذران زندگی کنند. همان هایی که یک جو غیرت دارند و آرزویشان این است که با همین درس خواندن های هفته ای یک بار دکتر و مهندس شوند و به رویایی که در سر دارند برسند.

آنها درس و مشق می‌خواهند چه کار؟ , هیس

جمعه ولی جهت آنها روز بدی بود.خیلی هایشان حتی خبر را نشنیده بودند.وقتی طبق عادت راهی مدرسه ارزش شدند تا دو – سه ساعتی درس بخوانند دیدند آنجا را پلمپ کرده اند.وقتی می گوییم مدرسه تصور این نباشد که همه چیز مدرن است،نیمکت های درست و حسابی دارد و تخته وایت برد و … اینجا همه چیز حتی از وقت دهه شصت هم راحت تر است و گاهی پیش آمده که فرزند ها روی زمین درس بخوانند.در هر صورت کاخ آرزوهای آنها فرو ریخت هنگامی که پلمپ را دیدند.در خیال ارزش چه چیزها که نپرورانده بودند.فعلا درس و مشق تعطیل است،کودکان به کارتان برسید که .واجب تر از سوادتان است!

توضیح جمعیت دفاع در خصوص این پلمپ

“عمو خیاط” موسس این مرکز به عنوان نماینده جمعیت دفاع از کودکان کار در تصویر العمل به پلمپ آن می گوید: «این جمعیت دفاع در سال ۱۳۸۴ مجوز رسمی خود را از وزارت کشور دریافت کرد که مطابق اساسنامه ی خود هر دو سال اعضای جدیدِ هیات مدیره را به وزارت کشور معرفی کرده هست. در طول این سالها وزارت کشور با “راکد گذاشتن” بررسی اعضا به وظیفه قانونی خود عمل نکرده هست؛ ضمن آنکه در مجوز صادره در سال ۸۴ تاریخی جهت انقضا مجوز وجود ندارد. در واقع ایرادی که بر این مرکز گرفته اند “عدم تمدید” مجوز است که به علت کوتاهی مراجع قانونی صورت گرفته است.»

دقیقا یک هفته پیش بود که خبر رسید جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان پلمپ شد. در پاسگاه نعمت آباد؛ جایی که کودکان کار فارغ از هر آنچه در اجتماع اتفاق می افتد یک

او ادامه داد: «ضمنا جمعیت دفاع جهت دریافت مجوزی دیگر از بهزیستی کارها مورد نیاز را داشته که علیرغم گذشت مدتی طولانی، این درخواست نیز بدون پاسخ مانده هست. متاسفانه در حال حاضرمرکز دیگری در کشور جهت صدور مجوز فعالیت وجود ندارد که از طریق آن بتوان اقدام کرد.

در نهایت بعد از مراجعه به پلیس امنیت ، آن نهاد مساله را به بهزیستی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران ارجاع داد. با مراجعه به بهزیستی و پیگیری مجوز اعلام شد که صدور مجوز جهت جمعیت دفاع با”موانعی” مواجه شده است هست. این موانع ظاهرا ارتباطی به مدارک مورد نیاز ثبت سمن ندارد، آیا که این مدارک قبلا به بهزیستی نیز ارائه شده است است.»

تشکیل کلاس ها در پارک!

آنها درس و مشق می‌خواهند چه کار؟ , هیس

پس از پلمپ این مدرسه، کودکان کار که دوست ندارند از درس و مشق ارزش عقب بیفتند با اشتیاق کامل معلم های خود را مجاب کرده اند تا به آنها در پارک آموزش بدهند. در نزدیکی مدرسه آنها چند پارک وجود دارد که از روز پلمپ، کلاس های آنها در این پارک ها برگزار می شود. توصیه اینجاست که بعضی از کودکان این مرکز که اغلب مهاجر و کودک کار هستند اصلا علاقه ندارند که از پروسه آموزش عقب بمانند.

واژه های کلیدی: آموزش | جمعیت | مدرسه | کودکان | وزارت کشور | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs