هفته مسئولان حافظ ناظری شهرام ناظری تور کنسرت ناگفته

هفته: مسئولان حافظ ناظری شهرام ناظری تور کنسرت ناگفته شهرام ناظری حافظ ناظری تبریز سالن کنسرت

گت بلاگز اخبار بین الملل عربستان حج را سیاسی نکند / قطر

وزارت خارجه قطر با تصویر العمل نسبت به پرسشها مطرح شده است از سوی ریاض در خصوص عدم اعطای مجوز جهت انتقال حجاج قطری به عربستان خواهان عدم سیاسی کردن این فریضه اس

عربستان حج را سیاسی نکند / قطر

قطر: عربستان حج را سیاسی نکند

عبارات مهم : سیاسی

وزارت خارجه قطر با تصویر العمل نسبت به پرسشها مطرح شده است از سوی ریاض در خصوص عدم اعطای مجوز جهت انتقال حجاج قطری به عربستان خواهان عدم سیاسی کردن این فریضه اسلامی شد.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، احمد بن سعید الرمیحی، سخنگوی وزارت خارجه قطر تاکید کرد: منحصر کردن انتقال حجاج قطری از طریق خطوط هواپیمایی عربستان یک اقدام بی سابقه و غیر منطقی بوده و مایه تعجب است آیا که این اقدام با تعالیم دین اسلام مبنی بر تسهیل ادای مناسک حج جهت تمام مسلمانان منافات دارد.

عربستان حج را سیاسی نکند / قطر

وی در ادامه افزود: آن چیزی که متعارف است این است که انتقال حجاج از هر کشوری از طریق وسائل نقلیه ملی هوایی دریایی و زمینی همان کشور یا وسائل نقلیه خارجی دیگر در چارچوب بعثه ملی حج صورت می گیرد.

سخنگوی وزارت خارجه قطر در خصوص اعطای مجوز به خطوط هواپیمایی عربستان جهت انتقال حجاج قطری تاکید کرد که این امر با هماهنگی وزارت اوقاف و بعثه حج مانند گذشته جهت حفاظت از امنیت حجاج قطری صورت می گیرد. قطر یا حجاج این کشور نیازی به کمک در خصوص هزینه های ادای فریضه حج و صدقه گرفتن ندارند، آیا که افراد محتاج تری جهت این صدقه ها وجود دارد. تسهیل ادای این فریضه جهت حجاج قطری از طریق برداشتن محاصره این کشور بدون شرط بر اساس قوانین بین المللی خواهد بود و حجاج خود گزینش می کنند که از کدام خطوط هواپیمایی استفاده کنند.

وزارت خارجه قطر با تصویر العمل نسبت به پرسشها مطرح شده است از سوی ریاض در خصوص عدم اعطای مجوز جهت انتقال حجاج قطری به عربستان خواهان عدم سیاسی کردن این فریضه اس

الرمیحی تاکید کرد: فریضه حج را باید از اختلافات سیاسی بین کشورها دور کرد و نباید از آن سوء استفاده سیاسی کرده و مانع اجرای آن شد.

گفتنی است که خطوط هوایی عربستان سعودی پیش از این مدعی شده است بود که با وجود درخواست این خطوط، مقامات قطر مجوز فرود هواپیماهای این شرکت در فرودگاه بین المللی حمد در دوحه را به منظور انتقال حجاج قطری اعطا نکرده اند.

واژه های کلیدی: سیاسی | انتقال | عربستان | خطوط هوایی | وزارت خارجه | عربستان سعودی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs