هفته مسئولان حافظ ناظری شهرام ناظری تور کنسرت ناگفته

هفته: مسئولان حافظ ناظری شهرام ناظری تور کنسرت ناگفته شهرام ناظری حافظ ناظری تبریز سالن کنسرت

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی عنکبوت‌هایی که راه‌رفتن مورچه‌ها را تقلید می‌کنند

محققان دانشگاه کرنل واقع در نیویورک، عنکبوت‌هایی را شناسایی کردند که جهت دوری از خورده شدن، شبیه به مورچه‌ها راه می‌روند. 

عنکبوت‌هایی که راه‌رفتن مورچه‌ها را تقلید می‌کنند

عنکبوت هایی که راه رفتن مورچه ها را تقلید می کنند

عبارات مهم : مورچه

محققان دانشگاه کرنل واقع در نیویورک، عنکبوت هایی را شناسایی کردند که جهت دوری از خورده شدن، شبیه به مورچه ها راه می روند.

به گزارش ایرنا از ساینس دیلی، بسیاری از انسان ها مورچه ها را بی آزار می دانند ولی از عنکبوت ها وحشت دارند، این در حالی است که در محیط زیست مورچه ها دشمن های سرسخت تری محسوب می شود، لیکن بدن آن ها مملو از اسید است و می توانند گاز بگیرند.

عنکبوت‌هایی که راه‌رفتن مورچه‌ها را تقلید می‌کنند

ظاهرا گونه ای از عنکبوت ها موسوم به عنکبوت جهنده از این عوامل وحشت آگاهی دارند و از آن به عنوان یک مزیت بهره می برند. این عنبوت ها راه رفتن مورچه را تقلید می کنند.

محققان با استفاده از دوربین های سریع، حرکت هر دو حشره را ضبط کردند و با بررسی فیلم ها متوجه شباهت بین نحوه راه رفتن آن ها شدند. در این تصویرهای مشخص شد عنکبوت های جهنده گاهی توقف می کنند و دو پای خود را اوج می برند تا شاخک های مورچه را شبیه سازی کنند. همچنین این عنکبوت ها در مسیرهای مارپیچ حرکت می کنند تا مسیر حرکت مورچه ها را شبیه سازی کنند.

محققان دانشگاه کرنل واقع در نیویورک، عنکبوت‌هایی را شناسایی کردند که جهت دوری از خورده شدن، شبیه به مورچه‌ها راه می‌روند. 

شکارچیانی که نمی توانند مانند یک دوربین سریع و دقیق حرکت حشرات را ارزیابی کنند، با این نقش بازی کردن عنکبوت گول می خورند و عنکبوت جهنده را با مورچه اشتباه می گیرند.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Proceedings of the Royal Society B انتشار یافته هست.

واژه های کلیدی: مورچه | محققان | دوربین | عنکبوت | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs